Pramoninių ir gatvės šviestuvų gamykla. lt-logo-14893442686.jpg

Susipažinkite su „MARAMA SOL“ - išmaniuoju, saulės energija maitinamu, gatvės šviestuvu

Susipažinkite su „MARAMA SOL“ - išmaniuoju, saulės energija maitinamu, gatvės šviestuvu

2017 m. „ECOLIGHT“ pristatė savo pirmąjį saulės energija maitinama šviestuvą, o šiandien norime Jus supažindinti su pirmąja, savarankiškai besimokančia, pilnai autonomine (t.y. saulės energija maitinama) lauko LED apšvietimo sistema - „MARAMA SOL“. Planuojama, kad galutinė „MARAMA SOL v.1“ versija rinkoje pasirodys šiais metais, o „MARAMA SOL v.2“ (su cilindriniais saulės elementais ir "lego-tipo" surenakama konstrukcija) - 2022 m. Abu gaminius planuojama pristatyti parodose - „LIGHT ME 2021“ (Dubajuje) ir „LIGHT + BUILDING 2022“ (Frankfurte prie Maino).

  

MARAMA SOL v.1

 

Įdarbinam saulės energiją

Išmaniųjų saulės sprendimų paklausa sparčiai auga visame pasaulyje. Atokesnėse vietose, kuriose nėra galimybės atvesti elektros kabelio, kaip kad dykumos ir džiunglės, tokios sistemos yra vienintelis įmanomas apšvietimo sprendimas. Šiuolaikiniuose miestuose išmanieji saulės energija maitinami LED gatvių šviestuvai yra naudojami kaip ateities technologija, apjungianti aplinkosaugos, ekonominius ir sumanaus valdymo privalumus. Europos, Kinijos ir Šiaurės Amerikos reguliuotojai siekia diegti naujoviškas saulės technologijas ir daro tai su vis diesniu spaudimu vietos savivaldoms. Reaguodami į didėjančią paklausą, ECOLIGHT inžinieriai stengiasi būti priešakinėse technologinės pažangos gretose.

  

MARAM SOL v.1

 

Daiktų internetas

Pagrindinis saulės energija maitinimų šviestuvų iššūkis yra tas, kad geografinėse vietovėse, kuriose saulėtumas nėra didelis (kaip pvz. Lietuva žiemos sezonu), elektros energijos gamyba iš saulės gali būti labai ribota ir nepakankama. Tarp tokių sričių yra šiauriniai Šiaurės Amerikos, Europos ir Azijos regionai. „IoT“ (angl. "Internet of Things) technologija paremta „MARAMA SOL“ turi novatorišką energijos valdymo sistemą, kuri sugeba šį iššūkį įveikti. Valdymo sistemą sudaro trys pagrindiniai elementai:

- antena ryšiui tarp šviestuvo ir serverio;
- debesų serveris su duomenų baze ir specialia programine įranga duomenų apdorojimui bei analizei;
- vartotojo sąsaja (pasiekiama per kompiuterį ar išmanųjį telefoną).

Zhaga antenna REGI SOLAR

Programinė įranga yra sukurta analizuoti istorinius orų duomenis ir lyginti jas su orų prognozėmis. Analizuodama praeities ir ateities orų duomenis bei suderindama šiuos duomenis su šviestuvo baterijos įkrovimo bei energijos vartojimo duomenimis, sistema pati nustato efektyviausią apšvietimo režimą. Iš esmės „MARAMA SOL“ yra savarankiškai besimokantis įrenginys, kuris visada veikia taip, kad būtų pasiektas balansas tarp energijos gamybos ir suvartojimo. 
 

UI REGI MARAMA SOL

Mūsų IT komanda atliko nepaprastai didelį darbą sukurdama išmanią šviesos valdymo vartotojo sąsają - REGI. Ši labai unikali programinė įranga surenka, išanalizuoja ir pasiūlo vartotojui tokį šviesuvo veikimo rėžimą, kad saulės energija būtų išnaudota pačiu efektuyviausiu būdu. Pradėdami šį projektą mes buvome absoliučiai įsitikine, kad jei sukursime šviestuvą, kuris sugebės dirbti pilnai autonomiškai lietuviškos žiemos sąlygomis, jis neturės problemų visoje likusioje Europoje.

Šiandien mes turime 9 bandomąsias instaliacijas Lietuvoje ir dar 15 planuojame įrengti kovo mėnesį. Kovo - balandžio mėnesiais pradedam testavimo programą tarptautiniu mastu - „MARAMA SOL v.1“ prototipai bus įdiegti Gdanske (Lenkija), Herriedene (Vokietija), Liublianoje (Slovėnija) ir Puloje (Kroatija). Visose šiose vietose mes glaudžiai bendradarbiaujame su savo vietos partneriais, be kurių pagalbos tai būtų sunkiai įmanoma, nes čia mes kalbame ne tik apie fizinį šviestuvų įrengimą, bet ir apie NB-IoT ryšio įdiegimą su vietos GSM tiekėjais.

 

REGI UI MARAMA SOL v.1

Patirtis, kurią gavome per šią atšiaurią Lietuvos žiemą, kai temperatūra nukrisdavo net iki -28 C, buvo labai vertinga. Mes daug ko išmokome. Po pirmųjų nusivylimų pasiekiame nepaprastai gerų rezultatų. Net šalčiausiomis ir trumpiausiomis dienomis, kai dangus buvo debesuotas ir snigo, mums pavyko palaikyti visiškai įkrautas baterijas. Nepaisant puikių rezultatų mes planuojame tobulinti šią dirbtiniu intelektu paremtą išmąniają sistemą ir toliau. Turime dar daug idėjų ir tikimės jas visas įgyvendinti artimiausiu metu.
 

UI REGI MARAMA SOL

Planuojama, kad „MARAMA SOL“ turės pilnai autonominę (angl. "off-grid"), hibridinę (angl. "hybride") ir tinklinę versijas (angl. "on-grid"). „Off-grid“ versija skirta toms vietoms, kuriose neįmanoma arba per brangu diegti tradicinius elektra maitinamus šviestuvus. Hibridinė versija - skirta vietovėms, kuriose elektros tinklas yra prieinamas, tačiau elektros tiekimas yra nepatikimas arba nestabilus. „On-grid“ versija gali veikti kaip saulės elektrinė, gaminanti ir tiekianti žaliąją energiją į elektros tinklą dienos metu bei naudojanti pigią (perteklinę) elektros energiją naktimis. „MARAMA SOL“ - universalus sprendimas, pritaikomas bet kur nuo džiunglių iki didmiesčio.

 

MARAMA SOL versions

Pagrindinės „MARAMA SOL“ savybės:

- „MARAMA SOL“ šviestuvai yra kompaktiški, lengvai transportuojami, lengvai surenkami ir lengvai transformuojami ar atnaujinami naudojant modulinių komponentų sistemą (ši funkcija planauojama „MARAMA SOL v.2“ versijoje).
- Kadangi tai yra autonimiška ir savarankiškai besimokanti sistema ji nereikalauja jokios priežiūros.
- „MARAMA SOL“ veikia pagal poreikį- įjungia šviesą kai reikia, prireikus keičia šviesos intensyvumą ir, kai įmanoma tokiu būdu optimizuoja energijos sąnaudas.
- Siekdama tobulos pusiausvyros tarp energijos gamybos ir suvartojimo „MARAMA SOL“ naudoja sudėtingus skaičiavimo algoritmus, kuriuose atsižvelgiama į energijos gamybos lygį, geografinę padėtį, sezoną, istorinius orų duomenis ir naujausias orų prognozes.
- Vartotojai turi galimybę keisti šviestuvų veikimo grafiką nuotoliniu būdu. Apšvietimo režimą galima pakeisti vos keliais paspaudimais išmaniojo telefono programėlėje.
- „MARAMA SOL“ šviestuvai gali dirbti grupėse dalindamiesi duomenimis.
- Saules elementai „MARAMA SOL“ šviestuvuose montuojami vertikaliai, o tai optimizuoja saulės energijos surinkimą ir neleidžia kauptis nešvarumams - sniegui bei paukščių išmatoms.

 

REGI UI MARAMA SOL v.1

 

ES parama

Projektas dalinai finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.

1 Comments

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Kategorijos

Populiariausi

Naujausi

Paieška naujienose

Archyvas